تیم طراحی حرفه ای وب سایت وبولار ارائه دهنده خدمات طراحی سایت و بهینه سازی سایت - سئو و طراحی گرافیکی می باشد که از مجرب ترین طراحان گرافیکی‌ و برنامه نویسان و طراحان سایت تشکیل شده است کلیه برنامه نویسان به صورت فری لنس نیز فعالیت دارند لذا برنامه نویسان لزوما از خود ایران نمی باشند.

کلیه مطالب وبلاگ نوشته شده تیم وبولار می باشد و از همکاری کلیه طراحان سایت و برنامه نویسان استقبال می کنیم. و به صورت ماهانه به نویسنده برترین مقاله یک سکه بهار آزادی برای تقدیر داده خواهد شد. مقالات خود را می توانید به آدرس ایمیل hello@webolar.com با عنوان مقاله ارسال نمایید لطفا مشخصات نویسنده را به صورت کامل قید نمایید، مقالاتی که قبلا چاپ شده باشند و یا در وب سایتی منتشر شده باشند فاقد ارزش می باشند

نگاهی به گوگل

گوگل تلاش کرده تا گامی به جلو در عرصه شبکه های اجتماعی برداشته و آشکارا با شکست مواجه شده است. اما با این حال گوگل+ خود را قوی نشان داده و همچنان بهترین شانس موفقیت گوگل در این زمینه ی دشوار است.
محبوبیت ومعروفیت گوگل+ پیوسته در حال رشد است، اما چطور به این خوبی وسرعت کار می کند؟ آنچه مجموعه ی گوگل+ را از رقبای دیگر خود جدا می کند، چیست؟

شبکه های اجتماعی و سبک مورد استفاده ی گوگل
گوگل سابقه ای طولانی و پرحاشیه در رابطه با شبکه های اجتماعی دارد. در متن ذیل مختصری از تلاش های انجام شده ی گوگل دراین زمینه ارائه شده است.
ORKUT_
این اولین و موفق ترین فرم شبکه های اجتماعی تا به حال می باشد. البته محبوبیت زیادی در کشورآمریکا بدست نیاورده، درعین حال در برزیل محبوبیت بسیار زیادی داشته است. همچنین طرفداران زیادی در هند و دیگر کشورها داشته است.
Open Social_
تلاش مشترکی از گوگل و Myspace برای ایجاد برنامه نویسی ورابطه کاری مشترک بود که در سال 2007 عر ضه شد
_ Google lively
این تلاشی برای ایجاد محیط های زندگی به سبک" آرام وسه بعدی" بود که آن را می توان بر روی هر سایتی نصب کرد و کاربران در آن می توانند به سیستم وارد شده و با افراد به تعامل بپردازند. البته قبل از اتمام سال 2008 متوقف شد و فقط چند ماه کار کرد.
_ Google wave
این مدل یک فرمت ارتباطی بود برای ترکیب ویژگی ها ومشخصه های میل، پیام رسانی، طرحهای شبکه اجتماعی در نظر گرفته شده بود که برای فعال کردن مکالمات به سبک تبادل اطلاعات است. گوگل این پروژه را رها کرد، اما هنوز هم تحت عنوان Apache wave فعال است.
Friend Connect_
در سال 2008 آغاز به کارکرد وتلاشی به سبک شبکه های اجتماعی Myspace و فیس بوک بود. اما در آن زمان با استفاده از دیدگاههای مختلف از استانداردهای گوناگون از جمله Open Social برای ایجاد شبکه ای در میان انواع account ها و سایت ها بود. با این حال عام مردم دنیا درباره ی آن چیزی نمی دانند!
_ Google Buzz
شبکه ای اجتماعی که از سال 2010 با سرویس میل گوگل (Gmail) یکی شده است و به افراد اجازه می دهد تا اطلاعات مورد علاقه ی خود را با یکدیگر در شبکه های اجتماعی از طریق Gmail خود به اشتراک بگذارند.البته تا به حال کمتر هر گونه Buzz ایجاد کرده است.
وحالا گوگل+
- Circles
هسته ی اصلی گوگل+ است که از ویژگی های کلیدی است و عامل برتری در مقابل رقبای خود.هر کسی که کاربر تمایل به برقراری ارتباط با آن را دارد و یا هر گروه یا فردی که می شناسد، جز Circle های وی خواهد شد.
هیچ کس به غیر از خود کاربر قادر به دیدن Circle های او و یا اشخاصی که در آنها هستند نیست. و هنگامی که به روز رسانی status update انجام می دهد، می تواند انتخاب کند که کدامیک از Circle ها اشتراک گذاری و برای افراد قابل مشاهده باشد.
این مورد که به نوعی حریم شخصی است، در گوگل+ مانند فیس بوک که مدیریت تنظیمات شخصی در آن بسیار پیچیده است، نبوده وهر چند ماه یک بار نیز آن را تغییر می کند.
حتی بهتر ؛ هنگامی که اطلاعات شخصی خود را در گوگل+ تنظیم می کنید، در هر بخش فضاهایی وجود دارد برای آن که بتوانید هر بخش را برای Circle های خاصی که میل به اشتراک گذاری اطلاعات موجود با آنها را دارید،تنظیم کنید. این یک روش کاملاً حرفه ای و جذاب است. (شبیه Interface فیس بوک)
Hangouts_
یکی از ویژگی های منحصر به فرد گوگل+ که اساساً یک چت روم تصویری می باشد. می توان دوستان خود را دعوت کرده و به راحتی در آن گفتگو نمایید و دارای وب کم پیشرفته ای که حتی در لپ تاپ و نوت بوک ها نیز نصب می شود. صدا ها نیز در آن کیفیت بالایی دارد وبسیار جذاب است.
_ اما کمبود امکانات
باوجود این برخی کمبود هایی وجود دارد که فقدان آن کاملاً مشهود می باشد. برای مثال راهی برای به وجود آوردن یک حساب کاربری و یا سازمانی (صفحه در فیس بوک) نیست.
یکی دیگر از کمبود های آشکار در گوگل+ راهی برای ایجاد یک Event است که هر نوع تقویمی برای یادآوری اتفاقات را داشته باشد.

مطالب منتشر شده در سایت - خدمات طراحی حرفه ای وب سایت و بهینه سازی سایت - سئو وب سایت

اهمیت طراحی سایت مناسب، در رونق کسب و کار ها
محتوا در مقابل کلیدواژه – بخش 1
نکاتی برای طراحی سایت رستوران
روش هایی کاربردی برای بهینه سازی طراحی سایت
چگونه از رنگ ها در طراحی وب سایت استفاده کنیم?
8 راه بهینه سازی سایت برای موبایل
7 پیش بینی برای روند طراحی سایت در سال 2017
۴ استراتژی طراحی سایت , برای ایجاد روش call to action
بهترین فونت برای استفاده در طراحی سایت چیست؟
طراحی وب سایت شما آزار دهنده است؟
در کجا لینک بگذاریم؟
تفاوت وبلاگ با وب سایت چیست؟
نگاهی به گوگل
تفاوت قیمت طراحی در شرکت های طراحی سایت
طراحی حرفه ای، عامل حیاتی برای موفقیت آنلاین
اصولا چرا ما به يك وب سايت نياز داريم ؟
:: اهمیت “درباره ما” در طراحی سایت
بررسی رنگ در دنیای طراحی وب
طراحی سایت در سال ۲۰۱۲ - نکته‌ها و پیشنهادها
۹ نکته موثر در طراحی وب سایت
طراحی سایت با ASP.Net
روش مدولار در طراحي سايت‌
قدم اول پیش از طراحی سایت چیست ؟
تدوین برنامه و پلن کاربردی در طراحی سایت
ساخت سایت سومین گام مربوط به طراحی سایت
ضرورت طراحی سایت های ایرانی مطابق با اینترنت اکسپلورر
امنیت در طراحی سایت و نرم افزارهای مبتنی بر وب
پنهان سازی سیستم عامل سرور در طراحی وب سایت
گام های سفارشی سازی طراحی سایت
طراحی حرفه ای وب سایت چیست؟
معماری در طراحی سایت و افزایش سود دهی
رعایت اصول حرفه ای در طراحی سایت