تیم طراحی حرفه ای وب سایت وبولار ارائه دهنده خدمات طراحی سایت و بهینه سازی سایت - سئو و طراحی گرافیکی می باشد که از مجرب ترین طراحان گرافیکی‌ و برنامه نویسان و طراحان سایت تشکیل شده است کلیه برنامه نویسان به صورت فری لنس نیز فعالیت دارند لذا برنامه نویسان لزوما از خود ایران نمی باشند.

کلیه مطالب وبلاگ نوشته شده تیم وبولار می باشد و از همکاری کلیه طراحان سایت و برنامه نویسان استقبال می کنیم. و به صورت ماهانه به نویسنده برترین مقاله یک سکه بهار آزادی برای تقدیر داده خواهد شد. مقالات خود را می توانید به آدرس ایمیل hello@webolar.com با عنوان مقاله ارسال نمایید لطفا مشخصات نویسنده را به صورت کامل قید نمایید، مقالاتی که قبلا چاپ شده باشند و یا در وب سایتی منتشر شده باشند فاقد ارزش می باشند

امنیت در طراحی سایت و نرم افزارهای مبتنی بر وب

امنيت از جمله نيازهاى فطرى بشر است كه در تمدن ها، فرهنگ ها و محيط هاى مختلف، نمودهاى متفاوتى پيدا كرده است. این امر در فضای مجازی نیز وجود دارد. یکی از مهمترین مباحث در امر طراحی سایت های تجاری، امنیت وب سایت طراحی شده است چرا که وب سایت یک شرکت در واقع هویت آن شرکت در فضای مجازی است و جهت حفظ این هویت باید سایت طراحی شده از امنیت بالایی برخوردار باشد. متاسفانه با توجه به گسترش روز افزون فناوری وب و عدم اطلاعات کافی مشتریان این گونه خدمات، استفاده از نرم افزارهای رایگان و متن باز نیز توسط شرکت های طراح سایت رو به گسترش است.
شايد اين سوال در ذهن ايجاد شود که نرم افزار رايگان يا منبع باز چيست ؟ اين نرم افزارها که اخيرا استفاده از آنها نيز رايج شده است , براي راه اندازي وب سايتها به صورت رايگان بر روي اينترنت قرار مي گيرند و شرکتهاي طراح سايت ، اين نرم افزارها را دريافت کرده و با دستکاري مختصري در چندين فايل آن , سايت را ، به فارسي ترجمه نموده و به وسيله آن وب سايتهاي خود را راه اندازي مي نمايند , بدون اينکه اطلاع فني چنداني از ويژگي هاي فني , تکنولوژي و احيانا چالش هاي امنيتي آن داشته باشند . نمونه هاي زيادي از اينگونه نرم افزارها بر روي اينترنتي وجود دارند . اين نرم افزارها به چند دليل داراي چالش هاي امنيتي تامل برانگيزي هستند : اولا به در دسترس بودن اينگونه نرم افزارها براي همه , تکنولوژي آن براي اغلب نفوذگران و جاسوسان رو شده است و ثانيا به علت راه اندازي سايت هاي زيادي با اينگونه نرم افزارها در سطح بين المللي , انگيزه هکر براي ارتکاب به جرايم رايانه اي در مورد آنها بالاتر است . ثالثا شرکت طراح سايتي که از اينگونه نرم افزارها بهره مي گيرد , دائما وابسته به شرکت بين المللي طراح و برنامه نويس آن است و در صورت عدم پشتيباني شرکت مادر از محصول خود , اين شرکت هاي واسطه , بلاتکليف خواهند ماند , سناريويي که بارها تکرار شده است . با توجه به این امر راه اندازی یک وب سایت با حفظ اصول امنیتی کاری سخت و دشوار است که شرکت های طراحی سایت می بایست به آن توجه لازم را داشته باشند.
همچنین نوع دوم امنیت نیز وجود دارد و آن امانتداری و حفظ اسرار مشتری می باشد که باید توسط شرکت طراح سایت تامین شود . در نهایت یکی از مواردی که برای تست امنیت سایت می توانید بهره ببرید، سایت safeweb.norton.com است که به صورت آنلاین سایت شما را از لحاظ امنیتی آزمایش می کند و یک یک تجزیه تحلیل امنیتی در اختیار شما قرار می دهد. یادآور می شویم که درواقع این وب سایت اصول اولیته امنیتی یک وب سایت را آزمایش می کند و به تنهایی مهر تائیدی برای امن بودن وب سایت نخواهد بود.
لینک وب سایت پویش امنیتی نورتون

مطالب منتشر شده در سایت - خدمات طراحی حرفه ای وب سایت و بهینه سازی سایت - سئو وب سایت

اهمیت طراحی سایت مناسب، در رونق کسب و کار ها
محتوا در مقابل کلیدواژه – بخش 1
نکاتی برای طراحی سایت رستوران
روش هایی کاربردی برای بهینه سازی طراحی سایت
چگونه از رنگ ها در طراحی وب سایت استفاده کنیم?
8 راه بهینه سازی سایت برای موبایل
7 پیش بینی برای روند طراحی سایت در سال 2017
۴ استراتژی طراحی سایت , برای ایجاد روش call to action
بهترین فونت برای استفاده در طراحی سایت چیست؟
طراحی وب سایت شما آزار دهنده است؟
در کجا لینک بگذاریم؟
تفاوت وبلاگ با وب سایت چیست؟
نگاهی به گوگل
تفاوت قیمت طراحی در شرکت های طراحی سایت
طراحی حرفه ای، عامل حیاتی برای موفقیت آنلاین
اصولا چرا ما به يك وب سايت نياز داريم ؟
:: اهمیت “درباره ما” در طراحی سایت
بررسی رنگ در دنیای طراحی وب
طراحی سایت در سال ۲۰۱۲ - نکته‌ها و پیشنهادها
۹ نکته موثر در طراحی وب سایت
طراحی سایت با ASP.Net
روش مدولار در طراحي سايت‌
قدم اول پیش از طراحی سایت چیست ؟
تدوین برنامه و پلن کاربردی در طراحی سایت
ساخت سایت سومین گام مربوط به طراحی سایت
ضرورت طراحی سایت های ایرانی مطابق با اینترنت اکسپلورر
امنیت در طراحی سایت و نرم افزارهای مبتنی بر وب
پنهان سازی سیستم عامل سرور در طراحی وب سایت
گام های سفارشی سازی طراحی سایت
طراحی حرفه ای وب سایت چیست؟
معماری در طراحی سایت و افزایش سود دهی
رعایت اصول حرفه ای در طراحی سایت